Kargo & Teslimat

 

 

Markadan siparişlerinizin adresinize teslimatı için Yurtiçi Kargo ile çalışmaktadır.

Hafta içi Saat 17:00'ye kadar yapılan tüm alışverişleriniz aynı gün 17:00'den sonra yapılan alışverişleriniz ertesi gün adresinize kargolanmaktadır.

Cumartesi günleri saat 13:00'ye kadar yapılan alışverişleriniz aynı gün belirtilen saatten sonra, Pazar günü ve resmi tatillerde yapılan alışverişleriniz ertesi ilk iş gününde adresinize kargolanmaktadır.

 

Web sitemizden satın aldığınız tüm ürünler sadece Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir. Başka kargo şirketi ile gönderim yapılmamaktadır.

Siparişiniz kargoya verildiği zaman size e-mail ve sms ‘le bilgilendirme  mesajı gönderilmektedir.  Bu e-mail veya sms içerisinde yazan kargo takip numarası ile kargonuzu Yurtiçi Kargo üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Teslimat süreleri bulunduğunuz ile göre değişkenlik göstermekle birlikte 1 ila 3 iş günü içerisinde Yurtiçi kargo firması tarafından gerçekleştirilir.(Olağanüstü haller, mücbir sebepler hariç) Yurtiçi kargo şubesinin bulunmadığı mobil alanlarda bu süre yedi (7) iş gününü bulabilmektedir.

 

Alıcılar satın aldıkları ürünlerin kargosunu takip etmekle yükümlüdürler.  Markadan web sitesi üyelik sayfaları ve e-mail sistemi alıcılara siparişlerinin hangi aşamada olduğunu aktif olarak takip edebilecekleri bir ortam sunar. Hafta içi her gün saat 17:00 ye kadar verilen siparişlerin büyük çoğunluğu 24 saat içinde alıcıya teslim edilmek üzere adreslere ulaşmaktadır. Siparişiniz adresinizde bulunmadığınız için size ulaştırılamadıysa, Yurtiçi Kargo belirtilen adrese ikinci bir uğrama yapmamaktadır. Bu durumda kargonuzun bulunduğu şubeyi ziyaret ederek kargonuzu teslim almanız gerekmektedir

Siparişiniz kargo firmasında en fazla 2 iş günü bekletilmekte ve gönderen şubeye geri iade edilmektedir. Herhangi bir talebiniz tarafımıza ulaşmamış ise siparişinizin iptali gerçekleştirilecektir.

 

Alıcı ihmali nedeni ile bize iade gelen kargo ücretleri alıcıya aittir. Bunun haricinde paketin hasarlı, eksik ya da hatalı gönderilmesinden kaynaklanan durumlarda yeniden gönderilecek ürünlerin kargo ücreti firmamıza aittir.

 

Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister. Ancak hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.

Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilirsiniz.

Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. Kargo paketinizi teslim almadan Teslim Fişine imza atılmamalıdır. Kargo Teslim Fişini imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise teslim fişini imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. En kısa süre içinde yeni ürünleriniz tarafımızdan size gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden Markadan sorumlu değildir. Web sitemizden satın aldığınız tüm ürünler gönderilirken Yurtiçi Kargo tarafından taşıma sigortası yapılarak size ulaştırılmaktadır. Tutanak tutturulmadan teslim alınan hasarlı ürünler sigorta kapsamı dışına çıkmakta ve ne yazık ki telafi edilememektedir.

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR