Nasıl Üye olabilirim?

Sitemize ücretsiz üye olabilmeniz için üyelik linkine tıklamanız gerekmektedir. İlk defa mağazamıza uğruyorsanız ücretsiz üye olmak için aşağıdaki linke tıklayınız. Sadece üç adımda bilgileri doldurarak üye olabilirsiniz.

Üye olmak için tıklayınız


Üyelik Avantajları Nelerdir?

Sitemize üye olduğunuzda; ilgi alanınızdaki ürünler ile ilgili yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar edilirsiniz.Satın aldığıniz bir ürünün teslimatı için sizden istenen bilgileri her zaman yazmak zorunda kalmazsınız. Üyelik aşamalarında alışveriş yapmanıza yeterli olacak bilgileri doldurursunuz sitemiz artık sizi tanımıştır bilgileriniz otomatik olarak yerini alır.


Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Sitemizde sağ üst tarafta bulunan “Üyelik Bilgilerim” linkine tıklamanız gerekecektir.Üyelik bilgilerinizi girdikten sonra bilgilerinizle ilgili istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizi değiştirmek için tıklayınız


Şifremi unuttum. Nasıl öğrenebilirim?

Şifremi unuttum? Linkini tıklamanız ve açılan sayfada bulunan e-posta alanına üyelik hesabınıza kayıtlı e-mail adresinizi yazıp, güvenlik resmindeki kodlarıda girdikten sonra "Şifremi Sıfırla" butonuna basmanız gerekmektedir. Yeni şifreniz e-mail adresinize gönderilecektir.

Şifresini bilen ve değiştirmek isteyen üyelerimiz ise kullanıcı bilgileri bölümünden şifresini değiştirebilir. Kullanıcı bilgilerinize gitmek için tıklayınız


Markadan’da aradığınız ürünleri nasıl bulacaksınız?

Her sayfanın sağında bulunan Hızlı Arama bölümünü kullanarak istediğiniz bölümde ya da tüm bölümlerde arama yapabilirsiniz. Hızlı aramada birden fazla kelime kullandığınızda, sonuç sayfalarında bu kelimelerin her birinin teker teker içinde geçtiği tüm ürünler getirilir. Ancak varsa kelimelerin tümünün daha önemli alanlarda geçtiği ürünler sıralamada üstte yer alır. Belirli bir bölümdeki ürünler hakkında daha detaylı bir arama yapmak istiyorsanız, özel olarak tasarlanmış Detaylı Arama olanağından yararlanabilirsiniz. Markadan’da her bir ürüne ulaşmanın onlarca farklı yolu var.


Markadan’da ucuz, hızlı ve güvenli alışveriş!

Öncelikle sipariş etmek istediğiniz ürünleri bulup "Sepete At" butonuna tıklayarak listenize eklemelisiniz. Sağ üst tarafta bulunan Sepetim butonunda ürünün eklendiğini görebilirsiniz. Burada bulunan Sepetim butonuna tıkladığınızda Alışveriş Listenizin tamamını görüntüleyeceksiniz. Satın Almak İçin Devam Et butonuna tıkladığınızda ise sipariş sürecine girecek ve adım adım gereken bilgileri vererek işlemi tamamlayacaksınız. Burayı denemekten çekinmeyin. Çünkü son aşamada siparişinize onay verene kadar istediğiniz an siparişinizi iptal edebilirsiniz. Markadan’dan havale ile sipariş verebilirsiniz.


Teslimat ve Fatura adresi bilgilerinizi doldurduktan sonra, Ödeme ekranına gelebilirsiniz.

Ödeme ekranında size uygun olan ödeme seçeneğini ve kargo firmasını seçmeniz gerekmektedir.

Ön bilgilendirme ve sözleşme metnini okuyarak, kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyip, Ödemeyi Tamamla butonuna tıkladığınızda bir sonraki sayfada siparişinizin başarı ile sonuçlandığını belirten bir mesaj ve sipariş numaranızı göreceksiniz.

İşlem sistemimize sipariş olarak düşer.Sipariş sonrası işlemler aşağıdaki sıraya göre hazırlanır;

1- Fraud Kontrol/Ödeme Onayı Bekliyor: Siparişiniz sistemimize düştüğü an, “Bekleyen” durumunda düşer. Finans departmanımız tarafından ödeme onayı verildikten sonra bir sonraki aşamaya gelinir.

2- Tedarik Sürecinde : Ödeme onayı alınan sipariş, mağaza yöneticilerimizin ekranlarına düşer. Mağaza yöneticilerimiz, ürünün tedarikiyle ilgilenir ve ürünle ilgili sipariş verildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir.

3- Sipariş Hazırlanıyor :Tedarikçi firmadan siparişi verilen ürünün alınması aşamasıdır. Ürünler firmamıza geldikten sonra, fatura kesilir ve gönderilmeye hazır demektir.

5- Gönderildi : Ürün kargoya verildikten sonra, sipariş, Gönderildi durumuna getirilir. Artık, ürününüz, tarafınıza ulaşmak üzere yola çıkmıştır.

6- İptal Edilecek: Sipariş verilen ürünün tedariki ile ilgili sorun yaşanıyorsa, ya da müşterinin isteği üzerine sipariş, iptal edilmek isteniyorsa, öncelikle İptal Edilecek konumuna getirilir. Daha sonra, finans departmanı tarafından ödemenin iadesi gerçekleştirilir ve sipariş, iptal edilir.

7- İptal Edildi: Finans departmanı tarafından ödemesinin iadesi gerçekleştirilen siparişler, İptal Edildi konumuna getirilir.


Markadan'dan verdiğim siparişimle ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsam ne yapmalıyım?

Siparişlerinizle ilgili her türlü sorun için, mh@markadan.com adresine mail atabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri yetkililerimiz en kısa zamanda size döneceklerdir.


Markadan.com'dan satın aldığım ürün ne kadar süre içerisinde elime ulaşır?

Havale ödeme bilgilerinin sisteme tanıtılmasından sonra siparişiniz kesinleşmiş olup, en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Kargo şirketi de, gönderiyi aldıktan sonra ürünün gideceği yere göre, 1 ila 3 gün içerisinde teslimatı gerçekleştirir. Ürünün 3 iş günü içerisinde tedarik edilmesi konusunda herhangi bir sıkıntı varsa, müşteriyle görüşülerek tedarik zamanı konusunda bilgi verilir. Müşteri, ödemesinin iade edilmesini isteyebilir ya da ürünün tedarik edilmesi için bekleyebilir.

Cuma günleri saat 17:00' den sonra verilen siparişleriniz ödeme bilgisinin onayından sonra pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişleriniz ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir.

Kargo firmasından kaynaklanan aksaklıklardan dolayı şirketimiz sorumlu değildir.


Markadan'dan sipariş ettiğim ürün stoklarda yoksa ne yapılır?

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin stok durumlarını devamlı olarak kontrol etmemize rağmen, bazı durumlarda, sipariş edilen ürün, stoklarda kalmayabilir. Özellikle çok hızlı hareket eden kategorilerde böyle şeyler yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda, müşterilerimize konu hakkında bilgi verip, alternatif ürünler önermekte ya da, ödemesini iade etmekteyiz.


Markadan'dan yapmış olduğum siparişi iptal edebilir miyim?

Sipariş ettiğiniz ürünleri tedarik edip, kargoya vermemizden önce, siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda,SİPARİŞ İPTAL FORMU doldurarak iptal talebinizi bildirirseniz, en geç 7 iş günü içerisinde ödemeniz iade edilir.

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyat güncellemelerinde oluşabilecek yanlışlıklarda, Markadan satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar.

Markadan stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri e-posta ile alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 iş günü içerisinde oluşan fark iade edilir. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı Markadan sorumlu tutulamaz. Müşterinin, siparişin tamamından vazgeçme hakkı da saklı tutulur.


Markadan kişisel bilgilerinizi uluslararası standartlarda güvenlik altında tutuyor. E-ticaret'le tanışmamış olanlar, ilk online siparişinizi vermek için doğru yerdesiniz...